wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nietrafnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane szybko się zużywają i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny urok i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie warto poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy zacząć od odpowiedniego i skrupulatnego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego zależy wynik finalny naszych robót. Przed użyciem produktów do ochrony i ozdoby płotów z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, należy nanosić kolejne amalgamaty, które ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten gatunek płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji wskutek tego służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz